Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

KONTAKTY

MXPARTS s.r.o.
Kalinčiakova 295/7
tel: +421948260186
motokrossk@gmail.com

TOVAR V AKCII

naša cena 10,00 € (260,00 CZK)
Skladom u nás
naša cena 12,88 € (334,88 CZK)
Skladom u nás
naša cena 109,00 € (2 834,00 CZK)
Skladom u nás

ANKETA

Ktorú značku piestov máte najradšej?

PROX 16% WOSNER 12% VERTEX 16% WISECO 56%

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 102,00 € (2 652,00 CZK)
Externý sklad
naša cena 4,99 € (129,74 CZK)
Skladom u nás
naša cena 31,96 € (830,96 CZK)
Externý sklad

18. 07. 2017

Kedy meniť ojničnú sadu, a akú značku použiť a čoho sa vyvarovať?

Vysvetlenie na začiatok článku, čo to je vlastne ojnica a ojničná sada a rozdiel medzi nimi pre menej sčítaných.

Ojnica je diel motora v samostatnom prevedení.Ojničná sada je krabička dnu ojnica , ojničné príložky, ojničný čap a pri 2t aj ojničné horné ložisko.Vatšinu sa stretávame so sadami.

Prečo meniť komplet sadu?

Ojnica je diel ktorý je dosť tepelne a tlakovo namáhaný.Niektorý ľudia napríklad na 2t najazdia 100mth a nevymenia celú ojnicu, ale žiadajú napríklad nás aby sme vymenili iba spodné ojničné ložisko.

A tam nastáva problém osobne to nerád robím už logicky ak sa zamyslite je to ako ložisko teraz si zoberte príklad.

Ložisko klasické sa vymasti zadrha a rozoberieme ho vymeníme guličky a zložíme späť myslíte že to je ok?

To isté nastáva i pri výmene iba ložísk ojnice.

Ojnica má plochu po ktorej sa točí Ložisko zodratú a tak isto aj čap nikdy už nebude ako keď bude nová komplet  a stáva sa dosť často že sa ložisko za pár mth rozsype, alebo sa utrhne ojnica, ktorá je prehriata už po stovke mth a neaké náraze už prežila.

Ojnica je hlavnejšia ako piest osobne si myslím.Piest sa rozleti väčšinu si to odnesie len on, alebo aj valec.Ojnica ak sa utrhne vie zobrať pol motora zo sebou a škody sú väčšinou nad 1000€ iba za diely.Počítam že nikomu na moto by sa nechceli kupovať nové kartre, alebo podobné diely, len kvôli ušetreniu 150€

Značka ojnice a ktorú vybrať?

Na značke ani nejako extra nezáleží.Konkurenčné ojnice sú všetky v podobnej kvalite.Ale s našich skúseností sa nám najviac zaľúbil P-ROX RACING a americká značka HOT RODS.

Prox je vyrábaný priamo v Japonsku vo fabrikách, ktoré vyrábajú diely rovno pre Yamahy, Hondu, Suzuki, Kawasaki.

Hotrods je zasa s opačného kontinentu made in U.S.A.Sice sú vždy o niečo drahšie ale dá sa to prehltnúť.Ale na druhej strane zasa za kvalitu sa platí.

Ďalej sme používali aj ojnice Mitaka, Royal, Psychic a tiež bez problémov.Ojnice od nemeckého Wösner, ojnice s U.S.A Wiseco tiež niesu žiadne šmejdy.Takže ako som povedal na značke akosi pri ojkách ani nezáleží